عناوین خبرها میوه کولا چیست ؟ آجیل خام بهتر است یا بو داده فواید آجیل مشخصات خاک حاصلخیز گلدان های بازیافتنی کشاورزی عمودی استفاده از ربات ها در کشاورزی خواص کشف شده لیمو ترش

جدیدترین اخبار

میوه کولا چیست ؟ مهره كولا میوه درخت كولا است كه بومی آفریقای غربی است. درختانی که به ارتفاعات 40 تا 60 فوت می رسند ، میوه ای به شکل ستاره تولید می کنند.
هر میوه بین دو تا پنج مهره کولا دارد. در مورد اندازه میتوان گفت هم سایز شاه بلوط است . از طرفی این میوه کوچک پر از کافئین است. آجیل کولای تازه هنگام جویدن طعم تلخی دارد. اما هنگامی که خشک می شوند ، طعم آن ملایم تر می شود.
مغز کولا جزو فرهنگ بومی در بسیاری از کشورهای آفریقای غربی است که به دلیل اثرات آن به عنوان محرک سیستم عصبی مرکزی برایشان بسیار ارزشمند است . در سراسر غرب آفریقا ، در هر بازار و فروشگاهی تعدادی مغازه میوه و مغز کولا برای فروش دارد. این یک محصول سودآور قابل توجه برای کشاورزان فقیر روستایی است. بسیاری از افراد به دلیل کافئینی که دارد بصورت روزانه مصرف میکنند . هر مهره ی آن حاوی کافئین بیشتری نسبت به دو فنجان بزرگ قهوه آمریکایی دارد. در غرب (ایالات متحده و اروپا) احتمالاً با عصاره مغز کولا به جای به تازه آن روبرو می شوید. عصاره کولا نوعی عطر و طعم غذایی رایج دارد که در کوکاکولا ، پپسی کولا و امروزه بسیاری از نوشیدنی های پرطرفدار انرژی زا یافت می شود. آجیل کولا توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) بیان شده است که به طور کلی برای مصرف انسان بی خطر است. عصاره آجیل کولا به عنوان طعم دهنده مواد غذایی طبیعی طبقه بندی می شود. FDA همچنین عصاره كولا را به عنوان ماده مؤثر در داروهای خاص تصویب كرده است. در گذشته از عصاره کولا در برخی داروهای کاهش وزن و محرکهای بدون نسخه استفاده می شد. عصاره آجیل کولا نیز به عنوان یک مکمل گیاهی به بازار عرضه می شود. این مکمل ها به طور معمول توسط FDA کنترل نمی شوند ، اما ممکن است حاوی هشداری درباره کافئین داشته باشد .انجمن محصولات گیاهی آمریکا آجیل کولا را در لیست مواد حاوی کافئین قرارداد که نباید توسط زنان باردار یا شیرده و یا افراد زیر 18 سال استفاده شود.
آجیل خام بهتر است یا بو داده به طور کلی برای بهبود طعم ، عطر و بافت ترد آجیل ، آنها بو داده می شوند. اکثر آجیل ها بدون پوسته بو داده می شوند ، به جز پسته که غالباً درون پوسته بو داده می شود.برای جدا کردن پوسته های آجیل از مغز آنها گاهی از روش های بو دادن استفاده می شود. این یک روش متداول برای بادام زمینی است و دلیل اینکه آنها تقریباً هرگز به صورت خام فروخته نمی شوند نیز همین است. دو روش برای اینکار وجود دارد:بو دادن خشک: کباب کردن بدون روغن. آجیل ها را می توان در داخل فر یا روی ماهیتابه سرخ کرد. کباب کردن با روغن: کباب کردن با استفاده از روغن. آجیل ها را نیز می توان با روغن بو داده در اجاق یا روی تابه تفت بدهید. علاوه بر این دو روش ، می توان آجیل را در مایکروویو برشته کرد. می توانید آجیل بو داده شده خریداری کنید ، یا خودتان می توانید آنها را کباب کنید. بو دادن آجیل ساختار و ترکیب شیمیایی آنها را تغییر می دهد ، رنگ آنها را تغییر داده و رطوبت آنها را کاهش می دهد و باعث ایجاد بافت ترد تری در آنها می شود. آجیل های خام و خشک شده دارای مقادیر بسیار مشابه چربی ، کربوهیدرات و پروتئین هستند. اگرچه ، آجیلهای بو داده کمی چربی و کالری بیشتری در هر گرم دارند ، اما تفاوت آن حداقل است. یک اونس (28 گرم) مغز بادام خام حاوی 161 کالری و 14 گرم چربی است ، در حالی که همین مقدار بادام خشک شده حاوی 167 کالری و 15 گرم چربی است. هنگام بو دادن ، آجیل مقداری رطوبت از دست می دهد. بنابراین ، یک آجیل بو داده وزن کمتری از یک آجیل خام دارد که این توضیح می دهد که چرا چربی در هر اونس در آجیل بو داده کمی بیشتر است. آجیل خام بهتر است یا بو داده ؟ برخی از مطالعات نشان داده اند که آجیل بو داده باعث تغییر کل چربی نمی شود. با این حال ، چربی های اشباع نشده در آجیل بو داده اشباع شده اند که مستعد اکسیداسیون می شوند. در ضمن ، پروتئین و کربوهیدرات آجیل خام و بو داده بسیار شبیه است. با این وجود ، آجیل بو داده شده بسته به نوع آجیل می تواند در این مواد مغذی کمی بالاتر یا پایین باشد.
فواید آجیل فواید آجیل : آجیل گزینه ی مناسبی میان وعده سالم هستند. اگرچه معمولاً پر چربی هستند ، اما چربی موجود در آن ها از نوع سالم است. آنها همچنین منابع خوبی از فیبر و پروتئین هستند. بسیاری از مطالعات نشان داده اند که آجیل فواید زیادی برای سلامتی دارد - خصوصاً در زمینه کاهش عوامل بیماری های قلبی. به طور کلی آجیل منبع خوبی از چربی ، فیبر و پروتئین است . بیشتر چربی موجود در آجیل ها چربی اشباع نشده و همچنین چربی های اشباع نشده امگا 6 و امگا 3 هستند. با این حال ، حاوی مقداری چربی اشباع شده نیز هستند. آجیل همچنین مقداری ویتامین و مواد معدنی از جمله منیزیم و ویتامین E می کند. در تحقیقی از 33 مطالعه نشان داد که رژیم های غذایی حاوی آجیل به میزان قابل توجهی بر افزایش وزن یا کاهش وزن تأثیر نمی گذارد و تاثیر آجیل بر وزن ناچیز است . با وجود این ، علیرغم تأثیر کمی که بر وزن دارد ، بسیاری از مطالعات نشان داده اند که افرادی که آجیل می خورند عمر طولانی تر از کسانی که نمی خورند دارند. این اثر ممکن است به دلیل توانایی آنها در پیشگیری از تعدادی از بیماریهای مزمن باشد. به عنوان مثال ، آجیل ممکن است عوامل خطر در سندرم متابولیک ، مانند فشار خون بالا و کلسترول را کاهش دهد. در حقیقت ، یک مطالعه روی بیش از 1200 نفر نشان داد که خوردن یک رژیم مدیترانه ای به علاوه 30 گرم آجیل در روز شیوع سندرم متابولیک را بیشتر از رژیم غذایی کم چرب یا رژیم مدیترانه ای با روغن زیتون کاهش می دهد . علاوه بر این ، آجیل ممکن است خطر ابتلا به سایر بیماری های مزمن را کاهش دهد. به عنوان مثال ، خوردن آجیل ممکن است سطح قند خون را بهبود بخشد و خطر ابتلا به برخی سرطان ها را کاهش دهد . در اینجا به فواید چند آجیل میپردازیم : 1. بادام درختی
بادام آجیل درختی است که حاوی تعدادی ماده مغذی مفید است . یک وعده - 28 گرم یا یک مشت کوچک - تقریباً موارد زیر را داراست :
• کالری: 161 • چربی: 14 گرم • پروتئین: 6 گرم • کربوهیدرات: 6 گرم • فیبر: 3.5 گرم • ویتامین E: 37٪ از میزان مصرف روزانه • منیزیم: 19٪ بادام ممکن است سطح کلسترول را بهبود بخشد. با این وجود ، بادام مصرف شده به عنوان بخشی از رژیم غذایی کم کالری ممکن است به کاهش وزن و کاهش فشار خون در افرادی که اضافه وزن یا چاقی دارند کمک کند . علاوه بر این ، خوردن یک وعده غذایی با یک اونس (28 گرم) بادام ممکن است به کاهش قند خون که بعد از غذا اتفاق می افتد تا 30٪ در افراد مبتلا به دیابت اما به طور قابل توجهی در افراد سالم کمک کند. علاوه بر این ، بادام التهاب را در مبتلایان به دیابت نوع 2 کاهش می دهد. سرانجام ، بادام با حمایت از رشد باکتری های مفید روده ، از جمله Bifidobacteria و Lactobacillus می تواند بر میکروبیای روده شما اثر مفیدی داشته باشد .
2. پسته
پسته یک آجیل معمولی است که از فیبر بالایی برخوردار است . یک وعده (28 گرم) پسته تقریباً حاوی: • کالری: 156 • چربی: 12.5 گرم • پروتئین: 6 گرم • کربوهیدرات: 8 گرم • فیبر: 3 گرم • ویتامین E: 3٪ • منیزیم: 8٪ مشابه بادام ، پسته نیز میتواند سطح کلسترول را بهبود بخشد - خوردن 2 تا 3 اونس (56-84 گرم) پسته در روز ممکن است به افزایش کلسترول HDL "خوب" کمک کند . همچنین ، پسته ممکن است به بهبود سایر عوامل بیماری زای قلبی ، از جمله فشار خون ، وزن و وضعیت اکسیداتیو کمک کند. وضعیت اکسیداتیو به میزان مواد شیمیایی اکسیده شده در خون اشاره دارد ، که می تواند منجز به بیماری های قلبی شود . علاوه بر این ، پسته ممکن است به کاهش قند خون بعد از غذا کمک کند .
3. گردو
گردو یک آجیل بسیار محبوب و منبع عالی اسید چرب امگا 3آلفا لینولنیک اسید است . یک وعده (28 گرم) گردو تقریبا حاوی: • کالری: 182 • چربی: 18 گرم • پروتئین: 4 گرم • کربوهیدرات: 4 گرم • فیبر: 2 گرم • ویتامین E: 1٪ • منیزیم: 11٪ به نظر می رسد گردو برخی از عوامل خطرزای بیماری های قلبی را بهبود می بخشد ، که این ممکن است به دلیل دارا بودن مقدار زیاد آنتی بادی و سایر مواد مغذی باشد. مطالعات نشان داده است که خوردن گردو به طور قابل توجهی کلسترول تام و کلسترول LDL "بد" را کاهش می دهد در حالی که سطح کلسترول HDL "خوب" را افزایش می دهد. آن همچنین ممکن است سایر عوامل مرتبط با سلامت قلب ، از جمله فشار خون و جریان طبیعی خون از طریق سیستم گردش خون شما را بهبود ببخشند. علاوه بر این ، گردو ممکن است به کاهش التهاب کمک کند ، که می تواند در بسیاری از بیماریهای مزمن نقش داشته باشد. جالب است که ، مطالعه ای در میان دانشجویان دانشگاه نشان داد که خوردن گردو باعث افزایش معیار شناختی به نام "استدلال استنباطی" می شود و نشان می دهد که گردو ممکن است اثرات مفیدی بر مغز بگذارد .
۴. آجیل ماکادامیا آجیل ماکادامیا حاوی طیف گسترده ای از مواد مغذی است و منبع بسیار خوبی از چربی اشباع نشده اشباع شده است . یک اونس (28 گرم) تقریباً حاوی: • کالری: 200 • چربی: 21 گرم • پروتئین: 2 گرم • کربوهیدرات: 4 گرم • فیبر: 2.5 گرم • ویتامین E: 1٪ • منیزیم: 9٪ بسیاری از فواید سلامتی آجیل ماکادامیا مربوط به سلامت قلب است. این امر ممکن است به دلیل داشتن مقدار بالای چربی اشباع نشده آنها باشد. تعدادی از مطالعات نشان داده اند که رژیم های غذایی سرشار از آجیل ماکادامیا می توانند کلسترول تام و کلسترول LDL "بد" را در کسانی که سطح کلسترول بالایی دارند کاهش دهد . آجیل ماکادامیا ممکن است سایر عوامل خطرزای بیماریهای قلبی از جمله استرس اکسیداتیو و التهاب را کاهش دهد.
مشخصات خاک حاصلخیز خاک یک منبع طبیعی و یک منبع حیاتی برای رشد مواد غذایی ، فیبر و هیزم برای تأمین نیازهای انسان است. خاک ها در برابر تخریب بسیار آسیب پذیر هستند و مدت بسیار طولانی طول می کشد (مثلاً 300 - 1000 سال) کا یک اینچ خاک تولید شود .
خاک یک سیستم حامی زندگی است که انسان از طلوع تمدن به آن وابسته بوده است. خاک عملکردهای بسیاری از جمله تولید زیست توده ، فیلتر و بافر ، زیستگاه و مخزن ژن ها ، منبع مواد اولیه ، بستر ساختمان ها ، جاده ها و سایر سازه ها و به عنوان یک مصنوعات باستان شناسی را انجام می دهد. اختلال در هر کارکرد خاک باعث کاهش کیفیت ، ارزش و ظرفیت آنها برای تأمین نیازهای اساسی در جهت پشتیبانی از اکوسیستم ها می شود. از این رو، اطلاعات جامع در مورد منابع خاک از نظر نوع خاک، توزیع فضایی خود، وسعت، محدودیت های خود یعنی .، فرسایش، شور / قلیایی، ورود به سیستم آب و غیره، و بالقوه / توانایی های خود را، برای انواع مقاصد مانند مورد نیاز است به عنوان توسعه منطقه فرماندهی ، حفاظت از خاک در حوضه آبریز ، کشاورزی دیم ، مدیریت آبخیزداری و احیای اراضی تخریب شده. چنین اطلاعاتی همچنین در بخش های غیر کشاورزی مانند ، ساخت راه های جاده ای ، راه آهن ، سدها و سازه های مهندسی و غیره نقش مهمی دارد . مدیریت منابع خاک برای ادامه بهره وری کشاورزی و حفاظت از محیط زیست ضروری است
گلدان های بازیافتنی اکنون حبوبات زندگی جدیدی را در گلدانهای گل تجربه میکنند ‌ .
صنایع غذایی هر ساله در اروپا ، میلیون ها تن مواد باقیمانده از سبزیجات و حبوبات را دفع می کنند. "در ایتالیا ، دانشمندان از این مانده ها برای ساختن بیوپلاستیک ، ماده ای نوآورانه و زیست محیطی استفاده می کنند."
در این طرح محصولات فرعی غیرقابل فروش حبوبات مانند نخود فرنگی ، لوبیا یا سایر عدس ها زندگی جدیدی را در گلدان های بازیافتنی تجربه می کنند. با اینکه این مانده ها هنوز هم غنی از پروتئین و فیبر هستند و ارزش غذایی دارند اما تولیدکنندگان مواد غذایی از شر آنها خلاص می شوند و مانند زباله آنها را دفع میکنند .
در چارچوب یک پروژه تحقیقاتی در اروپا ، روشی برای تبدیل آنها به بیوپلاستیک تدوین شده است و در نتیجه اقدام به تولید گلدان های تولید شده از سبزیجات و حبوبات غیرقابل استفاده کردند . این مانده ها پس از شستشو ، تبدیل به زباله های بازیافتنی گیاهی می شوند و سپس با محلول مخصوص مخلوط می شوند.
کشاورزی عمودی با افزایش روز افزون جمعیت جهان تا سال 2050 به 9.7 میلیارد دلار ، بانک جهانی خواستار نوآوری هایی است که در بحث مواد غذایی به ما کمک خواهد کرد. یکی از گزینه های مورد بحث ، محصولات گلخانه ای و کشاورزی عمودی و سرپوشیده است. این مفهوم شامل رشد مواد غذایی در داخل انبارهای بزرگ است که دیوارهای آن چند متر با گیاهان سرسبز انباشته شده است. در این گلخانه های مدرن همه گیاهان در زیر نور LED رشد کرده و کاملاً از دنیای خارج جدا هستند . مکان این مزارع سرپوشیده قرار است در شهرها قرار بگیرد و در دسترس مشتریان باشند.
استفاده از ربات ها در کشاورزی در ایتالیا سالانه بیش از ۱۰۰.۰۰۰ تن فندق تولید میشود که تولید در این حجم ، کار بسیار سختی است. از طرفی برای رسیدگی به زمین های زراعی بزرگ ، مانند باغ های فندق مشکلات زیادی بر سر راه کشاورزان وجود دارد مانند هدر رفتن آب ، خطرات سمومی که ناشی از دفع آفات است ، کودهای شیمیایی و ... که تمامی محصولات تولیدشده در باغ های بزرگ درگیر این مسائل هستند . برای حل این مشکلات موجود در صنعت کشاورزی محققان در تلاشند که فرایند تولید گیاهان و محصولات کشاورزی را بطور دقیق تری بررسی نمایند.
خواص کشف شده لیمو ترش همانطور که میدانید آب لیمو طبیعی خاصیت های بسیاری دارد که تاکنون بخش زیادی از آنها کشف شده اند باتوجه به خواص آب لیموی تازه میتوان گفت که بررسی دانشمندان نشان میدهد که این میوه پر خاصیت در درمان دویست بیماری مختلف تاثیر بسزایی دارد . متاسفانه امروز بخشی از محصولات آماده موجود در بازار کیفیت یک لیموی تازه را نداشته و علاوه بر مفید نبودن ضررهای جبران ناپذیری را نیز به شخص وارد مینماید. در هنگام خرید ابلیمو بایستی به رنگ آن و همچنین طعم آن توجه نمود.رنگ زرد آن و همچنین طعمی که مقداری به تلخی میزند از ویژگی های یک ابلیموی تازه میباشد.همچنین بوی آن که مشخصا بایستی شبیه به بوی لیموی تازه باشد.
مشاهده دیگر صفحات
1
اخبار ویشکو
جهت انجام صادرات انواع مواد غذایی خشکبار با ما تماس بگیرید
اخبار کشاورزی را با ما دنبال کنید
عرضه لوبیا چیتی درجه یک در بسته بندی ۲۵ کیلویی
صادرات چای کوهی به کشورهای عربی
website : www.vishcoo.com
tel: 09904162901
email : vishcoo @yahoo .com