عناوین خبرها بهداشت محیط چیست کشاورزی هوشمند استفاده از کمپوست مصرف شده کشاورزی مقاوم در برابر تغییرات آب و هوا جنگل زدایی و فرسایش خاک تاثیرات استفاده از گوشت تأثیر قطرات آب بر روی برگها دمنوش اکالیپتوس خواص دارچین فواید دمنوش بابونه دمنوش های گیاهی مفید دمنوش های مفید برای سلامتی میوه کولا چیست ؟ آجیل خام بهتر است یا بو داده فواید آجیل مشخصات خاک حاصلخیز گلدان های بازیافتنی کشاورزی عمودی استفاده از ربات ها در کشاورزی خواص کشف شده لیمو ترش

جدیدترین اخبار

بهداشت محیط چیست سلامتی محیط زیست به این مسئله مربوط می شود که محیط - نه تنها هوا ، آب و موجودات دیگر - بلکه خانه ها ، محل های کار و اوقات فراغت ، وسایل حمل و نقل و فناوری - بر سلامت و رفاه انسان تأثیر می گذارد.

دنیای جدید ، تهدیدات جدید
در طول تاریخ ، انسان در معرض خطر محیط زیست قرار داشته است: در برابر بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله ، گرمای تاول و سرماخوردگی استخوان ، و سموم طبیعی که وجود دارد.
با این حال ، فناوری ما پیچیده تر شده است ، و با توسعه در طبیعت روبرو شده است ، تهدیدات جدیدی از محیط تغییر ایجاد شده است. برخی تهدیدات مستقیم و فوری است: به عنوان مثال مسمومیت حاد مونواكسید كربن از سوء استفاده از وسایل احتراق داخلی .
کشاورزی هوشمند در جنوب یونان ، برخی از درختان زیتون قدمتی صد ساله دارند و طی چند دهه از طریق روش های آزمایش شده زراعت شده اند. اما این رویکردهای ارجمند اکنون توسط کشاورزی هوشمند و دقیق افزایش می یابد .
این یک ایده مدرن برای مدیریت فناوری در کشاورزی با استفاده از جدیدترین فناوری با هدف افزایش کمیت و کیفیت محصولات کشاورزی است. این سیستم که به آن کشاورزی هوشمند نیز گفته می شود ، از روشهایی مانند GPS ، اسکن خاک و مدیریت داده استفاده می کند تا در لحظه مناسب اقدامات لازم را انجام داده و مراقبت های لازم را برای اطمینان از کشاورزی سالم و غیرقابل اطمینان انجام دهد.
"این مانند قرار دادن میکروسکوپ در هوا است. ما می توانیم تشخیص دهیم که کدام درختان قوی تر و سالم تر از سایرین هستند ، بنابراین می توانیم برای همه آنها درمانهای هدفمند داشته باشیم."
هدف مهم دیگر ، کنترل بهتر آبیاری است. این سایت همچنین دارای یک ایستگاه هوای هوشمند است. این به سنسورهای رطوبت خاک متصل است و به کشاورز این امکان را می دهد تا در صورت لزوم از راه دور آبیاری را انجام دهد. کشاورز بدون نیاز به مراجعه حضوری می تواند از تلفن خود برای تحریک آن استفاده کند. این امر باعث می شود آب دقیق تری ، صرفه جویی در وقت ، پول - و البته آب شیرین نیز انجام شود.
در منطقه Péloponnèse از تکنیکهای جدیدی برای ایجاد تعادل مناسب بین روشهای سنتی و تقویت فن آوریهای پیشرفته استفاده می شود.
دانشمندان فعال در این منطقه بخشی از یک پروژه تحقیقاتی اروپا هستند. هواپیماهای بدون سرنشین با دوربین های چند طیفی به تولید کنندگان روغن زیتون اجازه می دهند که دقیق تر مراحل رشد هر یک از درختان خود را کنترل کنند.
استفاده از کمپوست مصرف شده تولید قارچ ها تجارت بزرگی است. سالانه بیش از 1 میلیون تن در اتحادیه اروپا پرورش میابند ، یک ماده غذایی سالم ، کم چرب و دارای پروتئین بالا تولید می کند که همچنین سرشار از مواد معدنی و ویتامین ها است.
اما یک حرکت نزولی وجود دارد. هر تن از قارچ ها سه تن کمپوست تولید می کند - ترکیبی از فضولات مرغ ، کلش گندم ، گچ و ذغال سنگ نارس.
با کمپوست قارچ چکار باید کرد ؟
خلاص شدن از شر کمپوست به یک چالش بزرگ لجستیکی و اقتصادی برای تولیدکنندگان تبدیل شده است ،که اکنون تمرکز یک پروژه تحقیقاتی اروپا بر روی این موضوع میباشد.
دفع کمپوست می تواند تا 50 یورو در هر تن هزینه داشته باشد. هدف دانشمندان ایجاد پالایشگاه بیولوژیکی پایدار برای تبدیل زباله های آلی به محصولات مفید است.
پیتر کورکروان ، مدیر اجرایی دانشگاه بیماسس مونگان ، MBio ، در ایرلند ، کمپوست را "یک گوهر ناخوشایند" توصیف می کند که خیلی دور از دسترس نیست.
وی گفت: "در حال حاضر ، این کمپوست یا به صورت زباله دفع می شود یا در واقع در سراسر زمین های کشاورزی پخش می شود."
"آرزوی ما استفاده از کمپوست مصرف شده و ایجاد برنامه های با ارزش بسیار بالاترست که برای جامعه بسیار مفید است."
تا آن زمان ، تحقیقات در مورد کمپوست در سایر کشورهای اروپایی ادامه دارد.
کشاورزی مقاوم در برابر تغییرات آب و هوا با رشد جمعیت و تغییرات آب و هوایی ، افزایش فرسایش خاک و شور شدن آن ، امنیت غذایی بشریت به ویژه در مناطق خشک در معرض خطر قرار گرفته است.
اما تحقیقات در مورد محصولات زراعی که می توانند در سخت ترین شرایط رشد کنند و ترکیبی از راه حل های کشاورزی و فناوری است میتواند نتایج امیدوار کننده ای را برای این مهم به دست آورد.
در ماه گذشته ، بیش از 300 متخصص و تصمیم گیرنده از حدود 70 کشور جهان در مجمع جهانی نوآوری برای محیط های حاشیه ای (GFIME) در دبی گرد هم آمدند تا آخرین پیشرفت های تحقیق ، نوآوری ، توسعه و سیاست گذاری در کشاورزی و تولید مواد غذایی و بررسی کشاورزی مقاوم در برابر تغییرات آب و هوا در جهان را کشف کنند.
این مجمع که به عنوان روز امنیت غذا و نوآوری نامگذاری شده است ، مباحث مربوط به میزگردهای سطح بالا را شامل می شود که وزرا ، سیاستگذاران و نوآوران از سراسر جهان در آن حضور دارند.
امارات متحده عربی با آب و هوای شدید و شرایط نامساعد برای کشت محصولات زراعی که شامل میزان کم بارندگی سالانه ، کیفیت پایین خاک و کاهش سطح آبهای زیرزمینی است ، به خوبی در پیشبرد کشاورزی مجهز به فناوری به ویژه در حوزه محیط های حاشیه ای قرار دارد.
"چگونه شهروندان یک کشور را قادر می سازند که به مواد غذایی بی خطر ، کافی ، مغذی و مقرون به صرفه دسترسی داشته باشند؟"
"همه فن آوری هایی که در محیط سخت خود آزمایش می کنیم ، اساساً همان چیزی است که ما می خواهیم در معرض دید آنها قرار بگیرید و به دیگران کمک کنیم.
ما خورشید ، دریا و شن را داریم. و اگر بتوانیم با استفاده از این سه غذا تولید کنیم ، بسیار عالی است. در اینجا ، ما یک راه حل برای جهان داریم. "
جنگل زدایی و فرسایش خاک جنگل زدایی و فرسایش خاک :
براساس یک مطالعه در مورد اینکه جنگل زدایی چگونه سبب فرسایش خاک می شود به این نتیجه رسیده اند که فعالیت های انسانی مانند کشاورزی و جنگل زدایی سبب فرسایش جهانی خاک میشود.
در حالی که هوازدگی خاک و فرسایش با تغییر الگوهای آب و هوایی و تأثیرات زمین شناسی سیاره کنترل می شود ، مطالعه جدید حاکی از نقش آداب انسانی و تغییر کاربری اراضی است.
فرسایش خاک تأثیر مستقیمی بر آب و هوا و جامعه دارد ، زیرا باعث کاهش بهره وری اکوسیستم ها و تغییر چرخه های مواد مغذی می شود.
برای مطالعه ، تیمی از محققان موسسه Max Planck ، یک موسسه غیرانتفاعی آلمان مستقر در آلمان ، با استفاده از تکنیک های دوستیابی رادیوکربن ، با تجزیه و تحلیل رسوبات رسوبی در بیش از 600 دریاچه در سراسر جهان ، تغییرات موقتی فرسایش خاک را ثبت کردند.
نونو کاروالهائیس ، رهبر گروه موسسه بیوژئوشیمی ماکس پلانک ، گفت: از این تعداد ، 35 درصد تجمع رسوب را در حدود 4000 سال قبل نشان می دهند.
تاثیرات استفاده از گوشت تاثیرات استفاده از گوشت :
اخیراً درباره تأثیر منفی خوردن بیش از حد گوشت بسیار گفته شده است. علاوه بر افزایش ریسک ابتلا به برخی سرطانها ، همچنین تأثیر زیست محیطی کشاورزی فشرده و انتشار کربن کشاورزی نیز یک نگرانی جدی است . با این وجود ، برای ایجاد تفاوت مثبت لازم نیست که سبزیجات را تغییر دهید - در عوض هنگام خرید و پختن گوشت گزینه های متفکری را انتخاب کنید. در اینجا چگونه است ...
گوشت کمتری بخرید
این ممکن است واضح باشد ، اما خرید و کاهش استفاده از گوشت از بهترین کارهایی است که می توانید هم برای محیط زیست و هم برای سلامتی ما انجام دهید . ما تقریباً همه مقصر هستیم که بیش از حد روی صفحات خود قرار می گیریم و اغلب هدر می رود ، بنابراین خریدن کمتر و استفاده کمتر از گوشت می تواند به کاهش ضایعات کمک کند و از کنترل بهتر قسمت نیز در عین حال پایین آوردن تأثیرات محیطی ما نیز کمک کند. به جای انتخاب گوشت سوپرمارکت از قبل بسته بندی شده که در آن از نظر کمیت انتخاب بسیار کمی دارید ، سعی کنید از یک قصاب محلی یا یک مزرعه محلی خریداری کنید که در آن دقیقاً چقدر دوست دارید مشخص کنید. شما از این طریق استفاده پلاستیکی خود را نیز کاهش می دهید.
به طور خاص ، گوشت گاو کمتری بخرید - به عنوان تولیدکننده متان ، گاوها در مقایسه با هر نوع دیگر دام بیشترین تأثیر را روی آب و هوای ما دارند. در حقیقت داده ها حاکی است که گاوها معادل 16 کیلوگرم دی اکسید کربن را برای هر کیلو گوشت تولید شده آزاد می کنند. جالب اینجاست که ، گوسفندان نیز در هر کیلو گوشت تولید شده در 13 کیلوگرم CO2 کاملاً قابل توجه است.
وعده های غذایی فله ای را با سبزیجات اضافی (عدس و حبوبات علاوه بر غذاهایی مانند اسپاگتی ) نیز بخورید ، و حداقل یک روز در هفته را در نظر بگیرید که اصلاً گوشت نخورید. سبزیجات "گوشتی" مانند قارچ و بادمجان گزینه های خوبی برای استفاده در این روزها هستند و دستور العمل های زیادی برای شام های گیاهی دلچسب وجود دارد. غذاهایی که از ادویه و گیاهان زیادی استفاده می کنند نیز می توانند در غیاب گوشت به شما بپردازند ، زیرا برای لذت بردن از طعم های جسورانه مشغول استفاده بیش از حد خواهید بود.
گوشتی را انتخاب کنید که از نظر اخلاقی تولید شده باشد
هنگام خرید گوشت ، دام های تولید شده توسط کشاورزان اخلاق را با استفاده از روش هایی در مقیاس کوچکتر که موجب رفاه حیوان می شود ، انتخاب کنید. این بدان معنی است که از حیوانات مزرعه پرهیز می کنید ، که به سادگی با بالاترین بازده و سود ممکن پرورش می یابند و اغلب پر از آنتی بیوتیک می شوند (چیزی که به طور فزاینده ای تهدیدی برای سلامتی انسان است ). به دنبال گوشت هایی با مجوز معتبر رفاه حیوانات باشید تا ذهن خود را در حالت استراحت قرار دهید. محصولات محلی خریداری شده در مکان هایی مانند فروشگاه های مزرعه ، فروشگاه های ارگانیک یا قصابان با کیفیت خوب معمولاً با این دستورالعمل های اخلاقی در ذهن ساخته می شوند.
تأثیر قطرات آب بر روی برگها تأثیر قطرات آب بر روی برگها :
محققان نشان می دهند که فشار و اثر قطرات آب بر روی سطح برگ هورمونهای استرس مانند اسید یاسمونونیک را تحریک می کند. این تغییرات سلولی خیلی سریع آشکار می شود و می تواند گیاهان را برای تحمل بیماری و خشکسالی مجهز تر کند.
برخلاف انسان ، گیاهان نمی توانند احساس درد کنند. با این حال ، به اصطلاح تحریک مکانیکی - باران ، باد و تأثیر جسمی انسان و حیوانات - در فعال سازی سیستم دفاعی گیاه در سطح بیوشیمیایی نقش دارد. این به نوبه خود باعث ایجاد هورمون استرس می شود که از جمله موارد دیگر می تواند منجر به تقویت سیستم ایمنی گیاه شود.
مطالعه جدید نتایج تحقیقات قبلی را تأیید می کند. با این حال ، این بار محققان به بررسی تغییرات مولکولی در مقیاس بسیار بزرگتر - گسترده ژنوم - پرداختند و بر نقش و تنظیم هورمون گیاهی اسید جاسمونیک تمرکز کردند.
محققان دریافتند هزاران ژن ، صدها پروتئین و بسیاری از هورمونهای رشد تنها در طی ده دقیقه پس از برخورد آب به سطح برگ گیاه ، تحت تأثیر قرار می گیرند. آنها همچنین یک شبکه نظارتی را مشاهده نکرده اند که بر چگونگی تقویت هورمونهای دفاعی گیاه توسط تحریک مکانیکی تأثیر می گذارد.
وی ادامه داد: این نوع تحریک می تواند منجر به تاخیر در گلدهی گیاهان و رشد متوقف شود. با این حال ، اکنون می توانیم نشان دهیم که گیاه نسبت به عوامل بیماری زا نیز پاسخ ایمنی بیشتری دارد و تغییرات بیوشیمیایی گیاه پس از یک دوره بسیار کوتاه قابل اندازه گیری است.
دمنوش اکالیپتوس اکالیپتوس بومی استرالیاست که از درختی بلند و پر رشد با برگهای بزرگ و ضخیم تولید می شود. برگهای آن دارای عطر و روغنی قوی است که می توان برای انواع مصارف پزشکی روغن آن را استخراج و استفاده کرد. برگ های اکالیپتوس به سادگی خشک شده و بریده می شوند و در تهیه چای اکالیپتوس استفاده میگردند.
فواید چای گیاهی اکالیپتوس :
• به تحریک سیستم ایمنی بدن کمک می کند و گردش تنفس را بهبود می بخشد
• به مبارزه با عفونت های تنفسی کمک می کند
• سفتی و تورم ناشی از آرتروز و روماتیسم را تسکین می دهد
• به تقویت انرژی ، کاهش استرس عاطفی و کاهش خستگی ذهنی کمک می کند
مزه ی اکالیپتوس : • اکالیپتوس طعم شیرینی دارد.
روغن اوکالیپتوس میتواند اثرات ضد باکتریایی بر باکتری های بیماری زا در دستگاه تنفسی فوقانی از جمله Haemophilus آنفلوانزا و طیف وسیعی از عفونت ها و برخی از گونه های استرپتوکوک داشته باشد.
اکالیپتوس در طیف وسیعی از موارد برای تسکین علائم سرماخوردگی ، به عنوان مثال ، سرفه و استنشاق ها مورد استفاده قرار میگیرد . طب گیاهی برای تسکین گلو درد ، سینوزیت و برونشیت توصیه می کنند از برگ های تازه در غرغره استفاده کنید .همچنین به نظر می رسد بخار روغن اوکالیپتوس هنگام استنشاق به عنوان ماده ضدعفونی کننده عمل می کند. این یک درمان خانگی محبوب برای سرماخوردگی و برونشیت است. این ممکن است به عنوان یک عامل تسکین دهنده برای خلط گلو و کاهش احتقان عمل کند.
از پتانسیل های ضد باکتری و ضد میکروبی اکالیپتوس برای استفاده در برخی از دهانشویه ها و مراقبت های دندان استفاده شده است. به نظر می رسد در ارتقاء سلامت دندان ، اکالیپتوس در مبارزه با باکتری هایی که باعث پوسیدگی دندان و پریودنتیت می شوند ، فعال است .
اکالیپتوس یک ماده دافع حشره و حشره کش موثر است. در سال 1948 ، ایالات متحده رسماً روغن اکالیپتوس را به عنوان یک حشره کش و میتسیدک به برلی کشتن و ریشه کن کردن کنه به ثبت رساند. روغن اکالیپتوس لیمو توسط بعضی از افراد به عنوان ماده دافع حشره توصیه می شود. در دور نگه داشتن پشه ها مؤثر است.
خواص دارچین دارچین از پوست داخلی درخت دارچین تهیه شده است که در حین خشک شدن به صورت رول پیچیده می شود و چوب های دارچینی که میشناسیم را تشکیل می دهد. این میله ها یا در آب جوش ریخته می شوند ، یا بصورت پودری که می توان از آن برای تهیه چای استفاده کرد ، استفاده می شوند.
چای دارچین مملو از ترکیبات مفیدی است که می تواند مزایای مختلفی برای سلامتی از جمله کمک به کاهش وزن ، بهبود سلامت قلب ، کاهش گرفتگی قاعدگی و کاهش التهاب و قند خون را میتواند به همراه داشته باشد.
خواص چای دارچین :
• چای دارچین سرعت فعالیت شناختی ذهن را افزایش می دهد ، تمرکز را افزایش می دهد و رشد مسیرهای عصبی را تقویت می کند.
• برای درمان ناراحتی معده مفید است و سلامت گوارش را بهبود می بخشد
• به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند
• یک ادویه بسیار پرکاربرد در آشپزی است.
مزه دارچین : • دارچین طعم شیرین و عطر قوی دارد.
تحقیقات نشان داده است که دارچین هم برای بدن و هم برای ذهن بسیار عالی است. به خصوص در افراد با سن بالا ، دارچین برای مغز ، بهبود سرعت شناختی ، افزایش تمرکز و ترغیب رشد مسیرهای عصبی شناخته شده است. همچنین برای آرام کردن ناراحتی معده و گاز و اسهال و بهبود سلامت دستگاه گوارش بسیار مؤثر است. اثر تحریک کننده آن بر اسیدهای معده باعث هضم بهتر غذا می شود و احتمال ناراحتی دستگاه گوارش را کاهش می دهد.
آنتی اکسیدان های موجود در چای گیاهی دارچین به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند که به شما در محافظت از سرماخوردگی ، آنفولانزا و عفونت ها کمک می کند. این به خصوص برای معده مفید است ، جایی که بسیاری از عوامل بیماری زا ی مضر یافت می شوند. سرانجام ، دارچین یک ادویه بزرگ در آشپزی است. این گیاه همه کاره است و می توان آن را در غذاهای شیرین یا خوش طعم استفاده نمود ، یا به صورت چای از آن لذت برد. چای دارچین حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان است ، که ترکیبات مفیدی هستند که به شما در حفظ سلامتی کمک می کنند. آنتی اکسیدان ها با اکسیداسیون ناشی از رادیکال های آزاد ، که مولکول هایی هستند که به سلول های شما آسیب می رسانند و در بیماری هایی مانند دیابت ، سرطان و بیماری های قلبی نقش دارند ، مبارزه می کنند. علاوه بر این ، تحقیقات نشان می دهد که چای دارچین می تواند ظرفیت آنتی اکسیدانی کل (TAC) را افزایش دهد ، که میتواند با رادیکال های آزاد بدن شما مبارزه کند
فواید دمنوش بابونه فواید دمنوش بابونه : بابونه از اروپای غربی ، هند و آسیای غربی سرچشمه گرفته است ، اما اکنون در ایالات متحده و دیگر کشور ها نیز محبوب است .
بسیاری از افراد به دلیل جذابیت بصری و خاصیت آرام بخش ، در باغات خود بابونه پرورش می دهند ، اما همچنین در مزارع و سایر مناطق آفتابی و خوش آب و هوا بصورت خودجوش و آزادانه رشد می کند.
فواید چای بابونه :
• به آرامش سیستم عصبی پاراسمپاتیک کمک می کند
• استرس و تنش بدن را کاهش می دهد
• عمل هضم را راحت تر می کند و می تواند برای درمان مشکلات گوارشی مورد استفاده قرار گیرد
• به تقویت ایمنی بدن کمک می کند و با باکتری ها مبارزه می کند
طعم بابونه :
• بابونه طعمی تلخ و دوست داشتنی دارد.
بابونه به آرامش سیستم عصبی پاراسمپاتیک کمک می کند ، این همان بخشی است که همیشه مشغول کار است و مسئول کارهایی است که بدن شما هنگام استراحت انجام می دهد. در مواقع بروز استرس ، این سیستم از استراحت امتناع می کند و باعث آشقفتگی میشود و شما باید برای مداخله در این کار و کاهش استرس دخالت کنید تا بتوانید استراحت کنید.
به عنوان مثال ، اگر همیشه درگیر کارهستید ، سیستم عصبی پاراسمپاتیک شما به دریافت آن سیگنال ها عادت می کند ، بنابراین همیشه فعال است . وقتی این اتفاق بیفتد ، اضطراب عمومی را تجربه می کنید.
هنگامی که بخارات بابونه به قسمت بویایی مغز سفر می کند ، استرس و تنش بدن شما را کاهش می دهد ، که می تواند به تقویت خواب نیز کمک کند.
دمنوش های گیاهی مفید دمنوش رویبوس یا Rooibos یک چای گیاهی است که از آفریقای جنوبی تهیه می شود. این گیاه از برگهای گیاه رویبوس یا گیاه بوته قرمز تهیه شده است. آفریقای جنوبی از لحاظ تاریخی از آن برای اهداف دارویی استفاده کرده است ، اما تحقیقات علمی بسیار کمی در مورد این موضوع وجود دارد. با این وجود ، چند مطالعه درباره حیوان و انسان بر این گیاه انجام شده است. تاکنون ، مطالعات نشان ندادند که برای آلرژی و سنگ کلیه مؤثر است. با این حال ، یک مطالعه نشان داده است که چای رویبوس ممکن است برای سلامت استخوان ها مفید باشد. یک مطالعه آزمایشی نشان می دهد که دمنوش رویبوس به همراه چای سبز و سیاه ممکن است سلولهای درگیر در رشد و تراکم استخوان را تحریک کند. در همان مطالعه مشخص شد که دمنوش ها علائم التهاب سلولی را نیز کاهش داده اند. محققان اظهار داشتند كه به همین دلیل است كه نوشیدن چای با تراكم استخوان بالاتری همراه است. علاوه بر این ، شواهد اولیه نشان می دهد که چای رویبوس ممکن است به جلوگیری از بیماری های قلبی کمک کند. یک مطالعه نشان داد که چای رویبوس آنزیمی را که باعث انقباض عروق خونی می شود ، مهار می کند ، مشابه آنچه که یک داروی فشار خون رایج انجام می دهد . همچنین ، یک مطالعه دیگر نشان داد که نوشیدن شش فنجان چای رویبوس در روز به مدت شش هفته باعث کاهش سطح کلسترول و چربی LDL "بد" و در عین حال کلسترول HDL "خوب" می شود . تحقیقات بیشتری برای تأیید این تأثیرات و کشف مزایای بیشتر مورد نیاز است. با این حال ، شواهد اولیه این اطلاعات را نشان می دهد.
دمنوش مریم گلی
چای مریم گلی به دلیل داشتن خواص دارویی بسیار شناخته شده است ، و تحقیقات علمی برای حمایت از بسیاری از مزایای سلامتی آن ، به ویژه برای سلامت مغز ، آغاز شده است. تعدادی از آزمایشات بر حیوانات و آزمایشات انسانی نشان داده اند که مریم گلی برای عملکرد شناختی مفید است ، همچنین به طور بالقوه در برابر اثرات پلاک های درگیر در بیماری آلزایمر موثر است. در حقیقت ، دو مطالعه روی قطره های مریم گلی یا روغن مریم گلی باعث بهبود عملکرد شناختی افراد مبتلا به آلزایمر شد ، اگرچه این مطالعات محدودیت هایی نیز داشتند. علاوه بر این ، به نظر می رسد مریم گلی مزایای شناختی برای بزرگسالان سالم نیز دارد. تعدادی از مطالعات بعد از مصرف یکی از چندین نوع مختلف عصاره مریم گلی بهبود یافته در خلق و خو ، عملکرد ذهنی و حافظه در بزرگسالان سالم یافتند . علاوه بر این ، یک مطالعه کوچک انسانی نشان داد که چای مریم گلی سطح چربی خون را بهبود می بخشد ، در حالی که یک مطالعه دیگر در موش صحرایی نشان داد که چای مریم گلی در برابر پیشرفت سرطان روده بزرگ مفید است . به نظر می رسد چای مریم گلی یک انتخاب سالم است و مزایایی برای سلامت شناختی و سلامت بالقوه قلب و روده بزرگ دارد. برای آگاهی بیشتر در مورد این اثرات ، مطالعات بیشتری لازم است.
دمنوش های مفید برای سلامتی چای های گیاهی قرن ها است که وجود دارد. با این حال ، با وجود نام آنها ، چای های گیاهی به هیچ وجه چای واقعی نیستند. چای های واقعی ، از جمله چای سبز ، چای سیاه و چای اولانگ ، از برگ گیاه Camellia sinensis تهیه می شود.
از طرف دیگر ، چای های گیاهی یا همان دمنوش های گیاهی از میوه های خشک ، گل ها ، ادویه جات یا گیاهان تهیه می شود. این بدان معناست که چای های گیاهی می توانند طعم و مزه های متنوعی داشته باشند و جایگزین وسوسه کننده ای برای نوشیدنی های قندی یا آب باشند. علاوه بر خوشمزه بودن ، بعضی از دمنوش های گیاهی دارای خواص تقویت کننده سلامتی هستند. در حقیقت ، دمنوش ها صدها سال به عنوان داروهای طبیعی برای انواع بیماری ها استفاده شده اند. جالب است که ، علم مدرن شروع به یافتن شواهدی در حمایت از برخی از کاربردهای سنتی چای و دمنوش های گیاهی ، و همچنین برخی موارد جدید کرده است.
برخی از این دمنوش ها به شرح زیر میباشد :
1. دمنوش بابونه :
چای بابونه بیشتر به دلیل اثرات آرامشی که دارد بخش شناخته شده است و غالباً به عنوان خواب آور استفاده می شود. در یک مطالعه از 80 زن پس از زایمان که دچار مشکل خواب هستند ، نوشیدن چای بابونه به مدت دو هفته منجر به بهبود کیفیت خواب و کاهش علائم افسردگی شد. یک مطالعه دیگر در 34 بیمار مبتلا به بی خوابی ، حاکی از بهبود حاشیه ای در بیدار شدن از خواب در طول شب ، زمان خوابیدن و عملکرد روز بعد از مصرف عصاره بابونه بصورت دو بار در روز بود. علاوه بر این ، بابونه فقط به عنوان یک کمک کننده برای خواب مفید نیست. همچنین اعتقاد بر این است که دارای اثرات ضد باکتری ، ضد التهابی و محافظت کننده از کبد است. مطالعات بر روی موش ها در شواهد اولیه نشان داده است كه بابونه ممكن است به مبارزه با اسهال و زخم معده كمك كند. در یک مطالعه همچنین مشخص شد که چای بابونه علائم سندرم قبل از قاعدگی را کاهش می دهد ، در حالی که یک مطالعه دیگر در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 باعث افزایش قند خون ، انسولین و چربی خون شده است. در حالی که تحقیقات بیشتری برای تأیید این تأثیرات مورد نیاز است ، شواهد اولیه نشان می دهد که چای بابونه ممکن است طیف وسیعی از مزایای سلامتی را داشته باشد‌.
2. دمنوش نعناع :
چای نعناع یکی از رایج ترین چای های گیاهی در جهان است . در حالی که بیشتر مورد استفاده در سلامت دستگاه گوارش است ، دارای خواص آنتی اکسیدانی ، ضد سرطان ، ضد باکتری و ضد ویروسی نیز است. بیشتر این تأثیرات در انسان مورد مطالعه قرار نگرفته است ، بنابراین نمی توان دانست که آیا آنها می توانند منجر به افزایش سلامتی در انسان شوند یا خیر. با این وجود ، مطالعات متعددی تأثیرات مفید نعناع بر دستگاه گوارش را تأیید کرده اند. مطالعات متعددی نشان داده اند که عصاره نعناع ، که اغلب شامل سایر گیاهان دارویی نیز می باشد ، می تواند به تسکین سوء هاضمه ، حالت تهوع و درد معده کمک کند. شواهد همچنین نشان می دهد که عصاره نعناع در آرامش اسپاسم در روده ، مری و روده بزرگ مؤثر است. سرانجام ، مطالعات بارها نشان داده اند كه عصاره نعناع در رفع علائم سندرم روده تحریک پذیر مؤثر است. بنابراین ، هنگامی که احساس ناراحتی در دستگاه گوارش دارید ، خواه از گرفتگی ، حالت تهوع یا سوء هاضمه باشد ، چای نعناع یک درمان طبیعی عالی است.
3.دمنوش زنجبیل :
دمنوش زنجبیل نوشیدنی تند و طعم دهنده ای است که یک مشت آنتی اکسیدان سالم برای مقابله با بیماری را در خود جای می دهد. همچنین به مبارزه با التهاب کمک کرده و سیستم ایمنی بدن را تحریک می کند ، اما بیشتر به عنوان داروی مؤثر برای تهوع شناخته شده است. مطالعات به طور مداوم نشان می دهد که زنجبیل برای تسکین حالت تهوع خصوصاً در اوایل بارداری مؤثر است ، اگرچه ممکن است تهوع ناشی از درمان سرطان و بیماری حرکتی را نیز تسکین دهد . شواهد همچنین حاکی است که زنجبیل ممکن است به جلوگیری از زخم معده و تسکین سوء هاضمه یا یبوست کمک کند. زنجبیل همچنین ممکن است به تسکین دیسمنوره یا درد پریودی کمک کند. تعدادی از تحقیقات نشان داده اند که کپسول های زنجبیل درد ناشی از قاعدگی را کاهش می دهد. در حقیقت ، دو مطالعه نشان داد زنجبیل به اندازه داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) مانند ایبوپروفن در تسکین درد پریود موثر است. برخی مطالعات نشان داده اند که مکمل های زنجبیل به کنترل قند خون و چربی خون کمک می کند .
میوه کولا چیست ؟ مهره كولا میوه درخت كولا است كه بومی آفریقای غربی است. درختانی که به ارتفاعات 40 تا 60 فوت می رسند ، میوه ای به شکل ستاره تولید می کنند.
هر میوه بین دو تا پنج مهره کولا دارد. در مورد اندازه میتوان گفت هم سایز شاه بلوط است . از طرفی این میوه کوچک پر از کافئین است. آجیل کولای تازه هنگام جویدن طعم تلخی دارد. اما هنگامی که خشک می شوند ، طعم آن ملایم تر می شود.
مغز کولا جزو فرهنگ بومی در بسیاری از کشورهای آفریقای غربی است که به دلیل اثرات آن به عنوان محرک سیستم عصبی مرکزی برایشان بسیار ارزشمند است . در سراسر غرب آفریقا ، در هر بازار و فروشگاهی تعدادی مغازه میوه و مغز کولا برای فروش دارد. این یک محصول سودآور قابل توجه برای کشاورزان فقیر روستایی است. بسیاری از افراد به دلیل کافئینی که دارد بصورت روزانه مصرف میکنند . هر مهره ی آن حاوی کافئین بیشتری نسبت به دو فنجان بزرگ قهوه آمریکایی دارد. در غرب (ایالات متحده و اروپا) احتمالاً با عصاره مغز کولا به جای به تازه آن روبرو می شوید. عصاره کولا نوعی عطر و طعم غذایی رایج دارد که در کوکاکولا ، پپسی کولا و امروزه بسیاری از نوشیدنی های پرطرفدار انرژی زا یافت می شود. آجیل کولا توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) بیان شده است که به طور کلی برای مصرف انسان بی خطر است. عصاره آجیل کولا به عنوان طعم دهنده مواد غذایی طبیعی طبقه بندی می شود. FDA همچنین عصاره كولا را به عنوان ماده مؤثر در داروهای خاص تصویب كرده است. در گذشته از عصاره کولا در برخی داروهای کاهش وزن و محرکهای بدون نسخه استفاده می شد. عصاره آجیل کولا نیز به عنوان یک مکمل گیاهی به بازار عرضه می شود. این مکمل ها به طور معمول توسط FDA کنترل نمی شوند ، اما ممکن است حاوی هشداری درباره کافئین داشته باشد .انجمن محصولات گیاهی آمریکا آجیل کولا را در لیست مواد حاوی کافئین قرارداد که نباید توسط زنان باردار یا شیرده و یا افراد زیر 18 سال استفاده شود.
آجیل خام بهتر است یا بو داده به طور کلی برای بهبود طعم ، عطر و بافت ترد آجیل ، آنها بو داده می شوند. اکثر آجیل ها بدون پوسته بو داده می شوند ، به جز پسته که غالباً درون پوسته بو داده می شود.برای جدا کردن پوسته های آجیل از مغز آنها گاهی از روش های بو دادن استفاده می شود. این یک روش متداول برای بادام زمینی است و دلیل اینکه آنها تقریباً هرگز به صورت خام فروخته نمی شوند نیز همین است. دو روش برای اینکار وجود دارد:بو دادن خشک: کباب کردن بدون روغن. آجیل ها را می توان در داخل فر یا روی ماهیتابه سرخ کرد. کباب کردن با روغن: کباب کردن با استفاده از روغن. آجیل ها را نیز می توان با روغن بو داده در اجاق یا روی تابه تفت بدهید. علاوه بر این دو روش ، می توان آجیل را در مایکروویو برشته کرد. می توانید آجیل بو داده شده خریداری کنید ، یا خودتان می توانید آنها را کباب کنید. بو دادن آجیل ساختار و ترکیب شیمیایی آنها را تغییر می دهد ، رنگ آنها را تغییر داده و رطوبت آنها را کاهش می دهد و باعث ایجاد بافت ترد تری در آنها می شود. آجیل های خام و خشک شده دارای مقادیر بسیار مشابه چربی ، کربوهیدرات و پروتئین هستند. اگرچه ، آجیلهای بو داده کمی چربی و کالری بیشتری در هر گرم دارند ، اما تفاوت آن حداقل است. یک اونس (28 گرم) مغز بادام خام حاوی 161 کالری و 14 گرم چربی است ، در حالی که همین مقدار بادام خشک شده حاوی 167 کالری و 15 گرم چربی است. هنگام بو دادن ، آجیل مقداری رطوبت از دست می دهد. بنابراین ، یک آجیل بو داده وزن کمتری از یک آجیل خام دارد که این توضیح می دهد که چرا چربی در هر اونس در آجیل بو داده کمی بیشتر است. آجیل خام بهتر است یا بو داده ؟ برخی از مطالعات نشان داده اند که آجیل بو داده باعث تغییر کل چربی نمی شود. با این حال ، چربی های اشباع نشده در آجیل بو داده اشباع شده اند که مستعد اکسیداسیون می شوند. در ضمن ، پروتئین و کربوهیدرات آجیل خام و بو داده بسیار شبیه است. با این وجود ، آجیل بو داده شده بسته به نوع آجیل می تواند در این مواد مغذی کمی بالاتر یا پایین باشد.
فواید آجیل فواید آجیل : آجیل گزینه ی مناسبی میان وعده سالم هستند. اگرچه معمولاً پر چربی هستند ، اما چربی موجود در آن ها از نوع سالم است. آنها همچنین منابع خوبی از فیبر و پروتئین هستند. بسیاری از مطالعات نشان داده اند که آجیل فواید زیادی برای سلامتی دارد - خصوصاً در زمینه کاهش عوامل بیماری های قلبی. به طور کلی آجیل منبع خوبی از چربی ، فیبر و پروتئین است . بیشتر چربی موجود در آجیل ها چربی اشباع نشده و همچنین چربی های اشباع نشده امگا 6 و امگا 3 هستند. با این حال ، حاوی مقداری چربی اشباع شده نیز هستند. آجیل همچنین مقداری ویتامین و مواد معدنی از جمله منیزیم و ویتامین E می کند. در تحقیقی از 33 مطالعه نشان داد که رژیم های غذایی حاوی آجیل به میزان قابل توجهی بر افزایش وزن یا کاهش وزن تأثیر نمی گذارد و تاثیر آجیل بر وزن ناچیز است . با وجود این ، علیرغم تأثیر کمی که بر وزن دارد ، بسیاری از مطالعات نشان داده اند که افرادی که آجیل می خورند عمر طولانی تر از کسانی که نمی خورند دارند. این اثر ممکن است به دلیل توانایی آنها در پیشگیری از تعدادی از بیماریهای مزمن باشد. به عنوان مثال ، آجیل ممکن است عوامل خطر در سندرم متابولیک ، مانند فشار خون بالا و کلسترول را کاهش دهد. در حقیقت ، یک مطالعه روی بیش از 1200 نفر نشان داد که خوردن یک رژیم مدیترانه ای به علاوه 30 گرم آجیل در روز شیوع سندرم متابولیک را بیشتر از رژیم غذایی کم چرب یا رژیم مدیترانه ای با روغن زیتون کاهش می دهد . علاوه بر این ، آجیل ممکن است خطر ابتلا به سایر بیماری های مزمن را کاهش دهد. به عنوان مثال ، خوردن آجیل ممکن است سطح قند خون را بهبود بخشد و خطر ابتلا به برخی سرطان ها را کاهش دهد . در اینجا به فواید چند آجیل میپردازیم : 1. بادام درختی
بادام آجیل درختی است که حاوی تعدادی ماده مغذی مفید است . یک وعده - 28 گرم یا یک مشت کوچک - تقریباً موارد زیر را داراست :
• کالری: 161 • چربی: 14 گرم • پروتئین: 6 گرم • کربوهیدرات: 6 گرم • فیبر: 3.5 گرم • ویتامین E: 37٪ از میزان مصرف روزانه • منیزیم: 19٪ بادام ممکن است سطح کلسترول را بهبود بخشد. با این وجود ، بادام مصرف شده به عنوان بخشی از رژیم غذایی کم کالری ممکن است به کاهش وزن و کاهش فشار خون در افرادی که اضافه وزن یا چاقی دارند کمک کند . علاوه بر این ، خوردن یک وعده غذایی با یک اونس (28 گرم) بادام ممکن است به کاهش قند خون که بعد از غذا اتفاق می افتد تا 30٪ در افراد مبتلا به دیابت اما به طور قابل توجهی در افراد سالم کمک کند. علاوه بر این ، بادام التهاب را در مبتلایان به دیابت نوع 2 کاهش می دهد. سرانجام ، بادام با حمایت از رشد باکتری های مفید روده ، از جمله Bifidobacteria و Lactobacillus می تواند بر میکروبیای روده شما اثر مفیدی داشته باشد .
2. پسته
پسته یک آجیل معمولی است که از فیبر بالایی برخوردار است . یک وعده (28 گرم) پسته تقریباً حاوی: • کالری: 156 • چربی: 12.5 گرم • پروتئین: 6 گرم • کربوهیدرات: 8 گرم • فیبر: 3 گرم • ویتامین E: 3٪ • منیزیم: 8٪ مشابه بادام ، پسته نیز میتواند سطح کلسترول را بهبود بخشد - خوردن 2 تا 3 اونس (56-84 گرم) پسته در روز ممکن است به افزایش کلسترول HDL "خوب" کمک کند . همچنین ، پسته ممکن است به بهبود سایر عوامل بیماری زای قلبی ، از جمله فشار خون ، وزن و وضعیت اکسیداتیو کمک کند. وضعیت اکسیداتیو به میزان مواد شیمیایی اکسیده شده در خون اشاره دارد ، که می تواند منجز به بیماری های قلبی شود . علاوه بر این ، پسته ممکن است به کاهش قند خون بعد از غذا کمک کند .
3. گردو
گردو یک آجیل بسیار محبوب و منبع عالی اسید چرب امگا 3آلفا لینولنیک اسید است . یک وعده (28 گرم) گردو تقریبا حاوی: • کالری: 182 • چربی: 18 گرم • پروتئین: 4 گرم • کربوهیدرات: 4 گرم • فیبر: 2 گرم • ویتامین E: 1٪ • منیزیم: 11٪ به نظر می رسد گردو برخی از عوامل خطرزای بیماری های قلبی را بهبود می بخشد ، که این ممکن است به دلیل دارا بودن مقدار زیاد آنتی بادی و سایر مواد مغذی باشد. مطالعات نشان داده است که خوردن گردو به طور قابل توجهی کلسترول تام و کلسترول LDL "بد" را کاهش می دهد در حالی که سطح کلسترول HDL "خوب" را افزایش می دهد. آن همچنین ممکن است سایر عوامل مرتبط با سلامت قلب ، از جمله فشار خون و جریان طبیعی خون از طریق سیستم گردش خون شما را بهبود ببخشند. علاوه بر این ، گردو ممکن است به کاهش التهاب کمک کند ، که می تواند در بسیاری از بیماریهای مزمن نقش داشته باشد. جالب است که ، مطالعه ای در میان دانشجویان دانشگاه نشان داد که خوردن گردو باعث افزایش معیار شناختی به نام "استدلال استنباطی" می شود و نشان می دهد که گردو ممکن است اثرات مفیدی بر مغز بگذارد .
۴. آجیل ماکادامیا آجیل ماکادامیا حاوی طیف گسترده ای از مواد مغذی است و منبع بسیار خوبی از چربی اشباع نشده اشباع شده است . یک اونس (28 گرم) تقریباً حاوی: • کالری: 200 • چربی: 21 گرم • پروتئین: 2 گرم • کربوهیدرات: 4 گرم • فیبر: 2.5 گرم • ویتامین E: 1٪ • منیزیم: 9٪ بسیاری از فواید سلامتی آجیل ماکادامیا مربوط به سلامت قلب است. این امر ممکن است به دلیل داشتن مقدار بالای چربی اشباع نشده آنها باشد. تعدادی از مطالعات نشان داده اند که رژیم های غذایی سرشار از آجیل ماکادامیا می توانند کلسترول تام و کلسترول LDL "بد" را در کسانی که سطح کلسترول بالایی دارند کاهش دهد . آجیل ماکادامیا ممکن است سایر عوامل خطرزای بیماریهای قلبی از جمله استرس اکسیداتیو و التهاب را کاهش دهد.
مشخصات خاک حاصلخیز خاک یک منبع طبیعی و یک منبع حیاتی برای رشد مواد غذایی ، فیبر و هیزم برای تأمین نیازهای انسان است. خاک ها در برابر تخریب بسیار آسیب پذیر هستند و مدت بسیار طولانی طول می کشد (مثلاً 300 - 1000 سال) کا یک اینچ خاک تولید شود .
خاک یک سیستم حامی زندگی است که انسان از طلوع تمدن به آن وابسته بوده است. خاک عملکردهای بسیاری از جمله تولید زیست توده ، فیلتر و بافر ، زیستگاه و مخزن ژن ها ، منبع مواد اولیه ، بستر ساختمان ها ، جاده ها و سایر سازه ها و به عنوان یک مصنوعات باستان شناسی را انجام می دهد. اختلال در هر کارکرد خاک باعث کاهش کیفیت ، ارزش و ظرفیت آنها برای تأمین نیازهای اساسی در جهت پشتیبانی از اکوسیستم ها می شود. از این رو، اطلاعات جامع در مورد منابع خاک از نظر نوع خاک، توزیع فضایی خود، وسعت، محدودیت های خود یعنی .، فرسایش، شور / قلیایی، ورود به سیستم آب و غیره، و بالقوه / توانایی های خود را، برای انواع مقاصد مانند مورد نیاز است به عنوان توسعه منطقه فرماندهی ، حفاظت از خاک در حوضه آبریز ، کشاورزی دیم ، مدیریت آبخیزداری و احیای اراضی تخریب شده. چنین اطلاعاتی همچنین در بخش های غیر کشاورزی مانند ، ساخت راه های جاده ای ، راه آهن ، سدها و سازه های مهندسی و غیره نقش مهمی دارد . مدیریت منابع خاک برای ادامه بهره وری کشاورزی و حفاظت از محیط زیست ضروری است
مشاهده دیگر صفحات
1 2
اخبار ویشکو
صادر نمودن ۱۰ تن موز و کیوی خشک به دوبی
فروش ۲۰ تن سیر خشک درجه یک
خرید لیموی عمانی با رنگ و طعم عالی
خرید عمده نخود فرنگی خشک
website : www.vishcoo.com
tel: 09904162901
email : vishcoo @yahoo .com